Siteler Hakkında
 
Ana Sayfa > Yasal Konular

Yasal Konular


 • Gizlilik Bilgileri
  Siteler Hakkında üye ve ziyaretçilerinin kişisel bilgilerini korumak ve toplamak konusunda son derece dikkatlidir. Üye ve ziyaretçi bilgileri, kullanım istatistikleri üye ve ziyaretçinin sonradan kendisine ulaşılabilecek şekilde sorumlu olmasını sağlamak üzere ip adresini de içererek düzenli olarak depolanır. Bu bilgilerin tutulmasındaki amaç olayı yasal makamlardan gelecek talepler veyahut Siteler Hakkında'nın kendi servisine verilen zararlardan dolayı üçüncü şahıslara karşı yapılacak yasal girişimlerde delil toplama vs. amaçlarla aşağıdaki vb. bilgileri toplar.

  • Üye ve ziyaretçilerin gezinim bilgileri, wiki makalelerinde yaptıkları değişiklikler, bunların önceki halleri, bu değişiklikleri yapan ip numaraları, bağımsız çeşitli tanımlama bilgileri vb. derlenebilecek çeşitli başlıklardaki bilgiler.
  • Sunulan servislerin kullanım bilgileri.
  • Web sitemizi ziyaret ettiğiniz zamanlarda reklam hizmeti vermek için üçüncü taraf reklam şirketlerini kullanmaktayız. Söz konusu şirketler, bu sitelere ve diğer web sitelerine yaptığınız ziyaretlerden elde ettikleri (adınız, adresiniz, e-posta adresiniz veya telefon numaranız dışındaki) bilgileri ilginizi çekecek ürün ve hizmetlerin reklamını size göstermek için kullanabilir. Bu uygulama hakkında bilgi edinmek için ve söz konusu bilgilerin bu şirketler tarafından kullanılmasını engellemek üzere seçeneklerinizin neler olduğunu öğrenmek isterseniz iletişime geçebilirsiniz.
 • Siteler Hakkında Üyelik Sözleşmesi
  1. Siteler Hakkında, üyelik formunu eksiksiz, geçerli ve doğru beyanla dolduran herkese üyelik hakkı sağlar.
  2. Üye kendisine ait olmayan gerçek ad ve soyadlarını üye ismi olarak kullanamaz. Geçerli ve kullanılan bir mail adresi bildirilmesi zorunludur. Üye, kayıt esnasında verdiği bilgilerin doğruluğunu onaylar ve bu bilgilerin yanlış olmasından kaynaklanacak her türlü sonucu peşinen kabul eder, kendi hesabının kullanımından doğacak her türlü sorumluluğu kendi taşır.
  3. Üyenin kimlik bilgileri, bu sayfanın dahilinde bulunan "Gizlilik Bilgileri" çerçevesinde tutulur. Ancak Siteler Hakkında resmi makamlardan gelecek talepler ve/veya kendi kararı üzerine üyenin kimlik bilgilerini araştırma ve/veya açıklama hakkına sahiptir.
  4. Wiki makaleleri kullanılarak oluşturulan içeriklerin sorumluğu bunu oluşturan üye/üyelere aittir.
  5. Üyelik haklarının kazanılması, bu hakların sonsuza kadar süreceği anlamına gelmez. Siteler Hakkında, üyelere aldıkları hizmetlerin ve üyeliklerinin ne kadar süreceği konusunda hiçbir garanti vermez.
  6. Siteler Hakkında; üyenin, kayıt esnasında belirttiği bilgileri doğru olarak kabul eder. Bu bilgilerin yanlış olmasından dolayı meydana gelebilecek herhangi bir teknik ve/veya kanuni durumdan sorumlu değildir.
  7. Siteler Hakkında, bu sözleşmenin herhangi bir maddesini uyarı göndermeden dahi değiştirme, yenileme veya iptal etme hakkına sahiptir. Üye bu maddeleri okumuş kabul edilir ve sonradan hiç bir itiraza mahal verilmez.
  8. Siteler Hakkında üyeleri, diledikleri an tek taraflı olarak üyeliklerini iptal edebilirler. Ancak iptal işlemi, söz konusu kullanıcının üyeliği sırasında gerçekleştirdiği hareketlerin sorumluluğunun sona erdiği anlamına gelmez, aynı zamanda üyenin üyelik sürecinde ürettiği içerik de korunabilir.
  9. Siteler Hakkında ve üyeler arasında ortaya çıkabilecek ihtilaflarda, Siteler Hakkında'nın elektronik yayınları ve tutulan kayıtlar delil olarak kabul edilir.
  10. Yukarıdaki şartlara uymama halinde doğabilecek ihtilaflarda Ankara Mahkemeleri yetkilidir.

Sponsor: sadece hosting | Destekliyoruz: menü burada

Hakkımızda  -  Yardım  -  Yasal  -  Site Kayıt   

©2017 Siteler Hakkında 0-0.001